Meditácia

autor: Sri Chinmoy
rok vydania: 2011
(prvé vydanie)
286 strán, viazaná, rozmery 155x160mm,
odporúčaná cena: 8,80 €

S jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou, ktoré sú charakteristickým znakom kníh Sri Chinmoya, vás táto kniha bude sprevádzať od začiatočníckej úrovne koncentrácie až po pokročilé cvičenia kontemplácie. Navyše každá kapitola obsahuje zvláštnu časť otázok a odpovedí.

 

 
Medzi inými tu nájdete témy:

  • Meditačné cvičenia pre každého
  • Ako objaviť svoje najhlbšie ja
  • Ako si rozvinúť silu koncentrácie
  • Vzťah medzi modlitbou a a meditáciou
  • Ako nájsť a udržať si pokoj mysle
  • Ako prekonať negatívne emócie - hnev a strach
  • Naučte sa počúvať „tichý hlas“ vo svojom vnútri
  • Prebudenie srdcového centra a objavenie sily duše

Keď niekto vo svojom vonkajšom živote robí správnu vec v správny čas, hovoríme, že je praktický. Myslí a koná určitým spôsobom tak, aby ho ostatní nepodviedli a jeho vonkajší život prebiehal hladko. Ale nezáleží na tom, akí sme chytrí, úprimní alebo uvedomelí, občas sme vo svojom vonkajšom živote bezradní. Nevieme, čo povedať. Nevieme, čo urobiť. Nevieme, ako sa zachovať. Alebo napriek tomu, že hovoríme a robíme správne veci, všetko dopadne zle. Nevieme si rady so svojím vonkajším bytím, nedokážeme zvládnuť svoj život. Úprimne chceme niečo urobiť alebo sa niečím stať, ale nedokážeme to.

Otázka: Môžeme pomocou každodennej meditácie nájsť odpoveď na svoje vlastné otázky? Ak áno, ako môžeme poznať, či odpoveď skutočne prichádza zo srdca alebo z duše, a nie z mysle?

Odpoveď: Akúkoľvek otázku, ktorú máte, si môžete zodpovedať počas svojej meditácie alebo na jej konci. Ak pôjdete hlboko dovnútra, určite dostanete odpoveď. Ale keď získate odpoveď, musíte určiť, či prichádza z duše alebo z mysle. Ak prichádza zo srdca alebo z duše, budete mať pocit úľavy a mieru. Nebudú prichádzať žiadne protichodné myšlienky aby odpoveď popreli. Pokiaľ však odpoveď nie je zo srdca či z duše, do popredia vyjde myseľ a poprie myšlienku, ktorú ste prijali.